KENT ÖDÜLLERİ

  • İNOVASYON:
    İNOSANTE MEDİKAL SAĞLIK ÜRÜNLERİ SAN.TİC.A.Ş.
    “İNOcap” adlı çalışmasıyla
  • DİJİTAL DÖNÜŞÜM:
    MURATPAŞA BELEDİYESİ
    “Dijital Komşu Meclisi” adlı çalışmasıyla
  • BİLİM:
    KEPEZ BELEDİYESİ
    “Antalya Bilim Merkezi” adlı çalışmasıyla
  • EĞİTİM:
    MAHMUTLAR KILIÇARSLAN İLKOKULU
    “Okul Dört Duvardan Fazladır” adlı çalışmasıyla
  • ÇEVRE:
    ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
    “Denizleri Ağlatmayın” adlı çalışmasıyla
  • KÜLTÜR-SANAT:
    MURATPAŞA BELEDİYESİ
    "Old Town Forum" adlı çalışmasıyla
  • KURUMSAL SOSYAL SORUMLULUK:
    ANTALYA GENÇ İŞ İNSANLARI DERNEĞİ (ANTGİAD)
    “Cem Karaca Gençlik Kütüphanesi” adlı çalışmasıyla
  • ANTALYA ARAŞTIRMASI:
    ANTALYA KÜLTÜREL MİRAS DERNEĞİ
    “Kırkambar - Teke Yaylası Elmalı'da Geleneksel Arı Serenleri Ve Tahıl Ambarlarının Belgelenmesi, Sayısallaştırılması ve Tanıtımı” adlı çalışmasıyla
  • SPOR:
    BİROL ÜNSAL
    "Kadın ve Hentbol" adlı çalışmasıyla
  • BASIN:
    MEHMET ÇINAR
    “Falezlere Işıklandırma Projesine Tepki” adlı çalışmasıyla

JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ
ASBAŞ - ANTALYA SERBEST BÖLGE KURUCU VE İŞLETİCİSİ A.Ş.
“ASBAŞ Ship Lift, Travel Lift ve Rıhtım Yatırımları” adlı çalışmasıyla

ÖZEL ÖDÜL
BHM OTELCİLİK A.Ş. -AKRA HOTEL-
(Kültür-sanat, spor, kurumsal sosyal sorumluluk alanlarındaki çalışmaları ve kent tanıtımına katkıları dolayısıyla)

DÖVİZ KAZANDIRICI HİZMETLER

  • SEYAHAT ACENTELERİ DÖVİZ GELİRİ:
    1. ANTALYA PEGAS OTELCİLİK TURİZM İNŞ.TAŞ. VE TİC.LTD.ŞTİ.
    2. MP TURKEY TURİZM A.Ş.-ANTALYA ŞUBESİ (MEETING POINT)
    3. KİLİT GLOBAL TURİZM SEYAHAT SAN. VE TİC. A.Ş.
  • KONAKLAMA TESİSLERİ DÖVİZ GELİRİ:
    1. FINE OTEL TURİZM İŞLETMECİLİK A.Ş. (RIXOS)
    2. SERTAŞ TURİZM YATIRIM VE İŞLETMECİLİK A.Ş.-ROYAL SEGINUS HOTEL ŞUBESİ
    3. GALERİ KRİSTAL TURİZM İNŞ.PAZ.VE TİC.A.Ş.-NİRVANA HOTELS ŞUBESİ
  • İHRACAT GENEL DÖVİZ GELİRİ:
    1. ADOPEN PLASTİK VE İNŞAAT SANAYİ A.Ş.
    2. ANKUTSAN ANTALYA KUTU SANAYİ OLUKLU MUKAVVA KAĞIT TİC. A.Ş.
    3. ARES TERSANECİLİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
  • TARIM İHRACATI DÖVİZ GELİRİ:
    1. KOÇ ZİRAİ ÜRÜNLER SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
    2. SİNERJİ LOJİSTİK GIDA TARIM TUR. TEKS. İNŞ. TAŞM. DAN. İTH. İHR. TİC.VE SAN. LTD. ŞTİ.
    3. DİLBAZ İHRACAT İTHALAT VE PAZARLAMA GIDA TARIM ÜRÜN.İNŞ.TAŞ.TİC.SAN.LTD.ŞTİ.
  • HİZMET İHRACATI DÖVİZ GELİRİ:
    1. ANTALYA YAŞAM HASTANELERİ ÖZEL SAĞLIK HİZMETLERİ A.Ş.
    2. TDT HAVACILIK BAKIM VE TİCARET A.Ş.

TÜRKİYE’NİN İLK VE İKİNCİ 500 SANAYİ KURULUŞU ARASINDA YER ALAN ANTALYA FİRMALARI

  • İLK 500:
    1. AGT AĞAÇ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
    2. ADOPEN PLASTİK VE İNŞAAT SANAYİ A.Ş.
    3. ANKUTSAN ANTALYA KUTU SANAYİ OLUKLU MUKAVVA KAĞIT TİC. A.Ş.
    4. YÖRÜKOĞLU SÜT VE ÜRÜNLERİ SAN. TİC. A.Ş.
  • İKİNCİ 500:
    1. EKİCİLER SÜT GIDA TARIM HAYVANCILIK SAN. VE TİC. A.Ş.
    2. ETİ ELEKTROMETALURJİ A.Ş.
    3. CW ENERJİ MÜHENDİSLİK TİC. VE SAN. A.Ş.

TÜRKİYE'NİN EN HIZLI BÜYÜYEN İLK 100 ŞİRKETİ ARASINA GİREN ANTALYA FİRMALARI

1. FİNDER YANGIN GÜVENLİK ELEKTRONİK SİS.MÜH.SAN.VE TİC.A.Ş.
2. İMT SERA OTOMASYON ELEKTRİK TARIM ÜRÜN.SAN. VE TİC.LTD. ŞTİ.
3. SERATEK SERA TEKNOLOJİLERİ TARIM İNŞAAT MADENCİLİK DANIŞMANLIK ÖZEL EĞİTİM TURİZM TİC.SAN.LTD.ŞTİ.
4. DESİRD TASARIM ARGE A.Ş.
5. HASVET MEDİKAL YAZILIM SAĞLIK HİZMETLERİ SANAYİ VE TİC.A.Ş.
6. ARTİN BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ VE YAZILIM HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ.
7. FORM MİMARLIK-MÜHENDİSLİK HİZMETLERİ SANAYİ VE TİC.LTD.ŞTİ.

TİCARİ BİLANÇO KARI BÜYÜKLÜĞÜNE GÖRE MERKEZ VE TEMSİLCİLİKLERDE DERECEYE GİREN ODA ÜYELERİ

  • GERÇEK KİŞİ:
    1. ALİ ÖZKAN - ÖZKAN TUHAFİYE
    2. ALİ ÇAĞLARSOY
    3. ATİLA YUVA
  • TÜZEL KİŞİ:
    1. DOKTOR TARSA TARIM SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
    2. ARES TERSANECİLİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
    3. AKDENİZ ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş.

ODAMIZA BAĞLI İLÇELERDE GERÇEK KİŞİ BİRİNCİLERİ

  • AKSEKİ: MEHMET ÇETİNTAŞ - ÇETİNTAŞ TİCARETHANESİ
  • ELMALI: MEHMET ALİ DOĞAN
  • GAZİPAŞA: CENGİZ YAMAN
  • KEMER: ABDULLAH AYNACI - AYNACILAR İNŞAAT MALZEMELERİ TİC.
  • KORKUTELİ: HALİL ERAY
  • SERİK: İBRAHİM TUNÇ

ODAMIZA BAĞLI İLÇELERDE TÜZEL KİŞİ BİRİNCİLERİ

  • AKSEKİ: ÖMER DURUK TESİSLERİ PETROL ÜR. OTO YED. PAR. GIDA TUR. TİC. VE SAN. LTD. ŞTİ.
  • ELMALI: OSMAN AKDENİZ PETROL ÜRÜN.SOĞUK HAVA DEPOSU TAŞ.TAR.SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ.
  • GAZİPAŞA: GÜVEN AKARYAKIT VE PETROL ÜRÜN. TURZ.İNŞ.PAZ.TİC.SAN.İHR.İTH.LTD.ŞTİ.
  • GÜNDOĞMUŞ: GÜNDOĞMUŞ YILMAZ TAŞIMACILIK PETROL TURİZM İNŞAAT SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ.
  • İBRADI: ELMAS AKARYAKIT TURİZM İNŞAAT ENERJİ ORGAN.UNLU MAM.SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ.
  • KEMER: EZGİ İNŞAAT TURİZM TİCARET PAZARLAMA LTD.ŞTİ.
  • KORKUTELİ: NUR GIDA İNŞAAT TURİZM UNLU MAMÜLLER VE SU ÜRÜN.SAN.TİC.LTD.ŞTİ.
  • SERİK: NUNHEMS TOHUMCULUK A.Ş.

FAAL EN ESKİ 3 GERÇEK VE 3 TÜZEL KİŞİ ODA ÜYELERİ (Daha önce ödül almamış olan)

  • ABDURRAHMAN FIRTINA - FIRTINA İNŞAAT
  • H.DİNÇER KİLİT - İNŞAAT MÜHENDİSİ VE İNŞAAT MÜTEAHHİDİ
  • EMİN TEKKANAT - TEK ELEKTRİK BOBİNAJ ATÖLYESİ
  • SETO SEBZE TOHUMLARI GÜBRE ÜRETİM İNŞ.TURZ.VE SAN.TİC.A.Ş.
  • MELTEM ULUSLARARASI TAŞIMACILIK VE TİCARET A.Ş.
  • HELMAK KOLLEKTİF ŞİRKETİ - AHMET ÜNAL VE ORTAĞI

10 YIL VE ÜZERİ GÖREV YAPAN ODA MECLİSİ ÜYELERİ (Daha önce ödül almamış olan)

  • ZEKİ ERDOĞAN
  • SEFER ÖZKAN