KENT ÖDÜLLERİ

  • İNOVASYON:
    ÖĞR. GÖR. AHMET KORKMAZ
    “Virüs ve Bakteri Eliminatör Cihazı” adlı çalışmasıyla
  • DİJİTAL DÖNÜŞÜM:
    EVET ARAŞTIRMA GELİŞTİRME MÜH. YAZILIM SİS. MED. DAN. VET. HİZM. TUR. SAN. VE TİC. A.Ş.
    “Sokak Hayvanları Yönetiminde Dijital Dönüşüm” adlı çalışmasıyla
  • BİLİM:
    RIM KHAZHIN
    “EyeCheckup” adlı çalışmasıyla
  • EĞİTİM:
    NERİMAN-EROL YILMAZ SOSYAL BİLİMLER LİSESİ
    “Gençlik Ağı” adlı çalışmasıyla
  • ÇEVRE:
    AGT AĞAÇ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
    “Atık Biyokütleden Elektrik Enerjisi Elde Edilmesi” adlı çalışmasıyla
  • KÜLTÜR-SANAT:
    ALİCAN ABACI
    Alican Abacı'nın Ödüllü Belgeselleri "The Edge of the Cliff" ve "Only One World Left" adlı çalışmasıyla
  • KURUMSAL SOSYAL SORUMLULUK:
    ANTALYA ERÜNAL SOSYAL BİLİMLER LİSESİ
    “Gönüller Birleşiyor” adlı çalışmasıyla
  • ANTALYA ARAŞTIRMASI:
    MAHMUT DEMİR
    “Türkiye Selçuklu Emiri Celaleddin Karatay ve Antalya Daru's-Sulehası” adlı çalışmasıyla
  • SPOR:
    AZRA AKINCI
    Ritmik Cimnastik Avrupa Şampiyonu olması dolayısıyla
  • BASIN:
    CEREN DENİZ
    “Suya Hasret” adlı çalışmasıyla

DÖVİZ KAZANDIRICI HİZMETLER

  • SEYAHAT ACENTELERİ DÖVİZ GELİRİ:
    1. ANEXSERVİCES TURİZM ORGANİZASYON TAŞIMACILIK TİC. A.Ş. (ANEX TOUR)
    2. ANTALYA PEGAS OTELCİLİK TUR. İNŞ. TAŞ. VE TİC. LTD. ŞTİ.
    3. MP TURKEY TURİZM A.Ş. ANTALYA ŞUBESİ (MEETING POINT)
  • KONAKLAMA TESİSLERİ DÖVİZ GELİRİ:
    1. FINE OTEL TURİZM İŞLETMECİLİK A.Ş. (RIXOS)
    2. ÖZALTIN OTEL İŞLETMELERİ A.Ş. (GLORIA SERENITY RESORT)
    3. CÖMERTOĞLU OTELCİLİK VE TİCARET A.Ş. (DELPHIN IMPERIAL HOTEL)
  • İHRACAT DÖVİZ GELİRİ:
    1. AGT DIŞ TİCARET A.Ş.
    2. ADOPEN PLASTİK VE İNŞAAT SANAYİ A.Ş.
    3. ETİ ELEKTROMETALURJİ A.Ş.
  • TARIM İHRACATI DÖVİZ GELİRİ:
    1. KOÇ ZİRAİ ÜRÜNLER SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
    2. SİNERJİ LOJİSTİK GIDA TARIM TUR. TEKS. İNŞ. TAŞM. DAN. İTH. İHR. TİC.VE SAN. LTD. ŞTİ.
    3. BEYAZKULE TARIM ÜRÜNLERİ GIDA AMB. İNŞ. OTOM. SAN. VE TİC. A.Ş.
  • HİZMET İHRACATI DÖVİZ GELİRİ:
    1. TDT HAVACILIK BAKIM VE TİCARET A.Ş.

TÜRKİYE’NİN İLK VE İKİNCİ 500 SANAYİ KURULUŞU ARASINDA YER ALAN ANTALYA FİRMALARI

  • İLK 500:
    1. AGT AĞAÇ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
    2. ADOPEN PLASTİK VE İNŞAAT SANAYİ A.Ş.
    3. ANKUTSAN ANTALYA KUTU SANAYİ OLUKLU MUKAVVA KAĞIT TİC. A.Ş.
    4. YÖRÜKOĞLU SÜT VE ÜRÜNLERİ SAN. TİC. A.Ş.
    5. ETİ ELEKTROMETALURJİ A.Ş.
  • İKİNCİ 500:
    1. EKİCİLER SÜT GIDA TARIM HAYVANCILIK SAN. VE TİC. A.Ş.
    2. CW ENERJİ MÜHENDİSLİK TİC. VE SAN. A.Ş.

TÜRKİYE'NİN EN HIZLI BÜYÜYEN İLK 100 ŞİRKETİ ARASINA GİREN ANTALYA FİRMALARI

1. FORM MİMARLIK MÜHENDİSLİK HİZMETLERİ SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
2. DESIRD TASARIM ARGE UYGULAMA ELEKT. DESTEK İTH. İHR. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
3. CW ENERJİ MÜHENDİSLİK TİCARET VE SANAYİ A.Ş.
4. UNİBA TARIM SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
5. ARTİN BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ VE YAZILIM HİZMETLERİ TİC. LTD. ŞTİ. 

TİCARİ BİLANÇO KARI BÜYÜKLÜĞÜNE GÖRE MERKEZ VE TEMSİLCİLİKLERDE DERECEYE GİREN ODA ÜYELERİ

  • GERÇEK KİŞİ:
    1. ALİ ÖZKAN - ÖZKAN TUHAFİYE
    2. ŞAKİR TURGUT - ŞEKERCİ SITKI
    3. ÖZGÜR YAZICI - ÖZGÜR YAZICI ZİRAİ İLAÇ TİCARETİ
  • TÜZEL KİŞİ:
    1. ATG YÖNETİM DANIŞMANLIĞI ORG. TURZ. İNŞ. TAŞIM. SAN. VE TİC. A.Ş.
    2. FRAPORT TAV ANTALYA TERMİNAL İŞLETMECİLİĞİ A.Ş.
    3. GÜNEŞ EKSPRES HAVACILIK A.Ş.

TEMSİLCİLİKLER GERÇEK KİŞİ BİRİNCİLERİ

  • AKSEKİ: MEHMET ÇETİNTAŞ - ÇETİNTAŞ TİCARETHANESİ
  • ELMALI: MEHMET ALİ DOĞAN
  • GAZİPAŞA: KERİM ŞANLI
  • KEMER: AHMET ALTINTAŞ
  • KORKUTELİ: İBRAHİM YAVAŞ - IŞIL İNŞAAT
  • SERİK: MUSTAFA TOPAKTAŞ - TOPAKTAŞLAR HURDA
TEMSİLCİLİKLER TÜZEL KİŞİ BİRİNCİLERİ

  • AKSEKİ: ÖMER DURUK TESİSLERİ PETROL ÜR. OTO YED. PAR. GIDA TUR. TİC. VE SAN. LTD. ŞTİ.
  • ELMALI: SS. ELMALI VE ÇEVRESİ TARIMSAL KALKINMA KOOPERATİFİ
  • GAZİPAŞA: CEMAL ŞENOL GIDA VE TEMİZLİK MALZ. İNŞ. PET. TUR. TİC. SAN. LTD. ŞTİ.
  • KEMER: DENEYİM TURİZM YATIRIM VE İŞLETMECİLİK A.Ş.
  • KORKUTELİ: KORKUTELİM YEM-GIDA SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
  • SERİK: MUSTAFA TOPAKTAŞ - NUNHEMS TOHUMCULUK A.Ş.
FAAL EN ESKİ 3 GERÇEK VE 3 TÜZEL KİŞİ ODA ÜYELERİ (Daha önce ödül almamış olan)

  • YUSUF ÇERÇEL
  • YILMAZ TURGAN
  • İLHAN BİLEYDİ
  • TEMA TESİSAT MALZEMELERİ TİCARET KOLLEKTİF ŞİRKETİ - ABDULLAH ÇOKBENLİ VE ORTAKLARI
  • PERSAN - PERİ PLASTİK SANAYİ ADİ KOMANDİT ŞİRKETİ RAHMİ TUGAY VE ORTAKLARIDIR
  • GÖK TARIM ÜRÜNLERİ ÇİÇEKÇİLİK GIDA TAŞIMACILIK TURİZM İÇECEK İTH. İHR. SAN. VE TİC. A.Ş.
10 YIL VE ÜZERİ GÖREV YAPAN ODA MECLİSİ ÜYELERİ (Daha önce ödül almamış olan)

  • KENAN KARAKULLUKÇU