KENT ÖDÜLLERİ

  • İNOVASYON:
    ALİ MERT ALTA
    “Visidelta Görüntü İşleme ve Delta Robot ile Seçme Paketleme-Sıralama Çözümü” adlı çalışmasıyla
  • DİJİTAL DÖNÜŞÜM:
    EROL TÜRK
    “Hotel2sejour” adlı çalışmasıyla
  • BİLİM:
    PROF.DR. GAMZE TANRIÖVER
    “Meme Kanseri Modelinde Primer Tümör ve Metastaz Oluşumunda Melatonin ve Doksorubisinin İn Vivo ve İn Vitro Etkilerinin Değerlendirilmesi” adlı çalışmasıyla
  • EĞİTİM:
    DÖŞEMEALTI BELEDİYESİ
    “Ekolojik Kreş” adlı çalışmasıyla
  • ÇEVRE:
    HÜSEYİN ÇAĞLAR İNCE
    “Turizmde Doğa Farkındalığı” adlı çalışmasıyla
  • KÜLTÜR-SANAT:
    DR. ÖĞR. ÜYESİ EBRU NALAN SÜLÜN
    “Açık Hava Sanat Alanı: Birlikte& ……… İzinde” adlı çalışmasıyla
  • KURUMSAL SOSYAL SORUMLULUK:
    NERİMAN EROL YILMAZ SOSYAL BİLİMLER LİSESİ
    “Gönül Alan Projesi” adlı çalışmasıyla
  • ANTALYA ARAŞTIRMASI:
    DOÇ.DR. HAKAN ÖNİZ
    “Antalya Kıyıları Arkeolojik Sualtı Kazı ve Araştırmaları Projesi” adlı çalışmasıyla
  • SPOR:
    ALEYNA KAYMAZ
    Avrupa Şampiyonu Haltercimiz olması dolayısıyla
  • BASIN:
    SALİM UZUN
    Noel Baba’ya 30 Yıllık Ayıp/ Noel Baba’ya Uzay Çatı (Seri Haber Çalışması)

DÖVİZ KAZANDIRICI HİZMETLER

  • SEYAHAT ACENTELERİ DÖVİZ GELİRİ:
    1. ANTALYA PEGAS OTELCİLİK TUR. İNŞ. TAŞ. VE TİC. LTD. ŞTİ.
    2. MP TURKEY TURİZM A.Ş.- ANTALYA ŞUBESİ (MEETING POINT)
    3. KİLİT GLOBAL TURİZM SEYAHAT SAN. VE TİC. A.Ş.
  • KONAKLAMA TESİSLERİ DÖVİZ GELİRİ:
    1. FINE OTEL TURİZM İŞLETMECİLİK A.Ş. (RIXOS)
    2. GİTAŞ TURİZM TİCARET İNŞAAT TAAHHÜT VE SAN. A.Ş. (STONE GROUP)
    3. ÖZALTIN OTEL İŞLETMELERİ A.Ş. GLORIA GOLF RESORT
  • İHRACAT DÖVİZ GELİRİ:
    1. ADOPEN PLASTİK VE İNŞAAT SANAYİ A.Ş.
    2. ETİ ELEKTROMETALURJİ A.Ş.
    3. ARES TERSANECİLİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
  • TARIM İHRACATI DÖVİZ GELİRİ:
    1. MGT TARIM ÜRÜNLERİ İTHALAT İHRACAT SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
    2. SİNERJİ LOJİSTİK GIDA TARIM TUR. TEKS. İNŞ. TAŞM. İTH. İHR. TİC. VE SAN. LTD. ŞTİ.
    3. KOÇ ZİRAİ ÜRÜNLER SANAYİ VE TİCARET A.Ş.

TÜRKİYE’NİN İLK VE İKİNCİ 500 SANAYİ KURULUŞU ARASINDA YER ALAN ANTALYA FİRMALARI

  • İLK 500:
    1. AGT AĞAÇ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
    2. ADOPEN PLASTİK VE İNŞAAT SANAYİ A.Ş.
    3. ANKUTSAN ANTALYA KUTU SANAYİ OLUKLU MUKAVVA KAĞIT TİC. A.Ş.
    4. ETİ ELEKTROMETALURJİ A.Ş.
    5. CW ENERJİ MÜHENDİSLİK TİC. VE SAN. A.Ş.
    6. YÖRÜKOĞLU SÜT VE ÜRÜNLERİ SANAYİ TİC. A.Ş.
  • İKİNCİ 500:
    1. EKİCİLER SÜT GIDA TARIM HAYVANCILIK SAN. VE TİC. A.Ş.

TÜRKİYE’NİN EN HIZLI BÜYÜYEN İLK 100 ŞİRKETİ ARASINA GİREN ANTALYA FİRMALARI

1. DESİRD TASARIM ARGE UYGULAMA ELEKT. DESTEK İTH. İHR. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
2. ARES TERSANECİLİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
3. CW ENERJİ MÜHENDİSLİK TİCARET VE SANAYİ A.Ş.
4. FORA MÜHENDİSLİK HİZMET İNŞ. TUR. TAR. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
5. ALTUNSAN TURİZM OTOMOTİV GIDA İNŞAAT SAN. TİC. LTD. ŞTİ.
6. TDT HAVACILIK BAKIM VE TİCARET A.Ş.
7. İN-TEK KALİTE KONTROL PROJE DENETİM MÜŞAVİRLİK VE TİC. A. Ş.

 

TİCARİ BİLANÇO KARI BÜYÜKLÜĞÜNE GÖRE MERKEZ VE TEMSİLCİLİKLERDE DERECEYE GİREN ODA ÜYELERİ

  • GERÇEK KİŞİ
    1. ŞAKİR TURGUT – ŞEKERCİ SITKI
    2. ALİ ÇAĞLARSOY
    3. FAİZ HORZUM – HORZUM TİCARET
  • TÜZEL KİŞİ
    1. FRAPORT TAV ANTALYA TERMİNAL İŞLETMECİLİĞİ A.Ş.
    2. ARES TERSANECİLİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
    3. ETİ ELEKTROMETALURJİ A.Ş.
  • TEMSİLCİLİKLER GERÇEK KİŞİ
    AKSEKİ: ÖZDEN ÇAVUŞOĞLU – ÖZDEN ÇAVUŞOĞLU SİGORTA ACENTELİĞİ
    ELMALI: SEBAHATTİN BAYAR
    GAZİPAŞA: FUAT HANEDAR – FUAT HANEDAR SİGORTA ACENTALIĞI
    KEMER: SENA KAYA – SENKA TURİZM
    KORKUTELİ: İBRAHİM YAVAŞ – IŞIL İNŞAAT
    SERİK: RİFAT YILDIRIM – AKDENİZ GOLF ARABALARI VE EKİPMANLARI
  • TEMSİLCİLİKLER TÜZEL KİŞİ
    AKSEKİ: ÖMER DURUK TESİSLERİ PETROL ÜR. OTO YED. PAR. GIDA TUR. TİC. VE SAN. LTD. ŞTİ.
    ELMALI: OSMAN AKDENİZ PETROL ÜR. SOĞ. HAVA DEP. TAŞ. TAR. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
    GAZİPAŞA: CEMAL ŞENOL GIDA VE TEMİZLİK MALZ. İNŞ. PET. TUR. TİC. SAN. LTD. ŞTİ.
    KEMER: DENEYİM TURİZM YATIRIM VE İŞLETMECİLİK A.Ş.
    KORKUTELİ: KORKUTELİM YEM-GIDA SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
    SERİK: NUNHEMS TOHUMCULUK A.Ş.

FAAL EN ESKİ 3 GERÇEK VE 3 TÜZEL KİŞİ ODA ÜYELERİ (Daha önce ödül almamış olan)

  • METİN ERKUN – MİMOR MİMARLIK ŞEHİRCİLİK VE MÜŞAVİRLİK BÜROSU
  • YAŞAR DURU – DURU PAZARLAMA – DURU OTELCİLİK
  • TURAN GÜLCAN
  • ANTUĞ İNŞAAT VE İNŞAAT MALZ. TAR. GIDA ENERJİ ÜR. SAN. VE TİC. A.Ş.
  • ADALET TİCARET A.Ş.
  • AKDENİZ KARGO TAŞIMACILIK VE TİCARET A.Ş.

10 YIL VE ÜZERİ GÖREV YAPAN ODA MECLİSİ ÜYELERİ (Daha önce ödül almamış olan)

  • HÜSEYİN SARI
  • MUSTAFA YAYLA
  • RAŞİT TABAKLAR

ÖZEL ÖDÜL

2020 Patara Yılı olması ve Patara’da yürütülen çalışmalar dolayısıyla, Akdeniz Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi
PROF. DR. HAVVA İŞKAN IŞIK